Jdi na obsah Jdi na menu
 


2009

21. 8. 2009

Obrazek


VYTÁHL JSEM V NOCI V BRLOHU ŠUPINÁČE 77CM A 8KG


Dne 21.8.2009 jsme kolem poledne  vyrazili s parťákem Milanem na denní výpravu do poměrně levného soukromého revíru Brloh u Českých Budějovic. Předem jsme se nahlásili  majiteli, dostali místo číslo 9 pro dva rybáře a naše akce „chyť a pusť“ mohla začít.

Bylo dusno, slunce zalezlé, když jsme  zakrmili jen několik boilies s peletami a postavili tři pruty. Nahodili jsme. Na dva  jsem dal boilií 3XL MOJITO a na třetí jsem políčil na sumce i kapry pelety MAMUT. Za hodinu hlásič poprvé vyzváněl a já vytáhl prvního šupináče! Měřil 62cm (na boilií 3XL).Hned jsem ho pustil. Během večera  mi blízko  břehu kapr třikrát vypnul z háčku. Říkal jsem si: To není možné! Z rybářského řádu vím, že háček musí být bez hrotu, aby se kapři nezranili. To nám vytáhnutí na břeh trochu komplikovalo. Zkusili jsme větší háček na jeden prut. V noci kolem dvanácté hodiny opět hlásič vyzváněl a vytáhl jsem  druhého šupináče a zase na boilií 3XL. Po vážení a měření se mi výrazně zlepšila nálada. Délka 77cm a plných 8kg, je v letošním roce zatím mým největším úlovkem, který Milan zaslouženě nafotil. Kolem poledne to ale vzdal  a odjel domů.

Odpoledne se spustil šílenej liják a tak silnej vítr, že jsem musel zavřít deštník a schovat se v autě. O něco později vyřvával hlásič každou půlhodinu a já lítal  jen v šortkách a  triku, vytahoval a pokaždé mi kousek od břehu úlovek  vypnul a zmizel. Posedmé mi došla trpělivost a dostal jsem zlost. Třikrát  jsem změnil háček i návazec. Když tu….najednou  jsem vytahoval kapra (opět na boilií 3XL) o obrovské síle. Vypadal  tak na 20kg!!! Najížděl skoro až do rákosí, kolem prutu doleva a doprava. Bojovali jsme až do krve asi 20 minut. Měl jsem ho už  metr od podběráku,  když se vynořil na hladinu. Nevěřil jsem vlastním  očím! Byl to asi šupináč a jeho mohutné tělo mělo tak kolem jednoho metru. On ten souboj vyhrál. A já byl zklamanej. Ohnul mi háček, tak obrovská to byla síla.

Začal jsem pomalu balit domů. Nenašel jsem recept jak zdolat kapra na háček proti hrotu. I přesto to pro mne byl neskutečný zážitek.Možná…mít tu svýho parťáka, tak by jsme to ve dvou možná zvládli lépe. Třeba  na člunu nebo ho podběrákem…..Byla to velká škoda.

Příště jistě zase pojedeme do Brlohu.              

 

Zdeněk Kalíšek¨WILDCARP..