Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alpy-Rakousko 2013

22. 4. 2014

Celý měsíc jsem věnoval přípravě týdenní rybářské výpravy do Rakouska. Dlouho jsem přemýšlel, jaký typ boilies použiji, abych byl úspěšný při lovu na rakouském jezeře. Rozhodl jsem se poprvé vyzkoušet produkty JET FISH do Rakouska. Zjišťoval jsem si u kolegů emailem, zda mají s těmito produkty v rakouských vodách nějaké zkušenosti. Neměli. Vsadil jsem tedy na vlastní výrobu boilií. Objednal jsem řadu různý krmení JET FISH a začal jsem válet koule. Výsledkem byla ENDURO/A.C, GLM MUŠLE, ENDURO/A.C.KRAB, BIOSQUID, CHILLI/A.C.CHILLI a ROBIN RED/A.C.ANANAS. A mohlo začít testování rakouských jezer pod Alpami.

alpy-2013-004.jpg

Vyrazili jsme v noci a strávili šest hodin na cestě. Do Alp jsme dorazili brzkého rána. Setkali jsme se s partou neslyšících kaprařů, pokecali jsme, prohlédli jezero i místa. Protože byli ještě na místě rybáři, kteří neměli sbalené věci, tak jsme čekali. Dopoledne jsme začali stavět bivaky, nafukovat čluny a tak. Byli jsme totálně zpocení, neboť teploty šplhaly přes 30°C. Po celých pět dní nás pak sužovala extrémní vedra s teplotami dosahující 38°C. Teplota hladiny vody byla téměř 29°C, což bylo šílené pro ryby. Překvapením bylo, že brali potravu.

alpy-2013-003.jpg

Mně brali kapři jen v noci. Chytal jsem na tři pruty. Testoval jsem na každém prutu jiné boilií (GLM MUŠLE, A.C. KRAB a BIOSQUID) a čekal, jak to dopadne. První den nebrali, až druhý den v noci vyzváněl třetí pravý prut, nahozený vedle vodních rostlin (leknínů). Po nelehkém boji ve člunu jsem zdolal kapra lysce o rozměrech 15kg/88cm. Bral na boilies GLM MUŠLE. Byla to nádhera. Začal jsem věřit, že budou brát spíš v noci než v denních vedrech. Mým neslyšícím parťákům se ale dařilo lovit ryby i ve dne. To se mne udivovalo, ale úlovky jsem jim přál. Pořád jsem měnil místo, hloubku, svahy i lavice a nakonec jsem prut položil na rovinu vedle trávy a to se vyplatilo.

alpy-2013-001.jpg

Pátý den v noci jsem ulovil ŠUPINÁČE 11,5kg/93cm! A už podruhé na GLM MUŠLI boilies. Ten vítězí. Šestý den se změnilo počasí, a to už jsem nevěřil, že budou brát. Říká se, že v dešti nejsou ryby aktivní. Začali jsme tedy pomalu balit věci a připravovat se na cestu domů. Vyjeli jsme dopoledne a cestou jsme se zastavili na halámských pískovnách u česko-rakouských hranic. Tam jsme prohlíželi zdokumentované úlovky a vzpomínali.

Naše výprava skončila. Za měsíc ale opět vyrážíme na tři dny do revíru Jaroslav, ze kterého mám nádherné vzpomínky na jesetery.

 

                                                                                  Zdeněk "Wildcarp" Kalíšek